Jesteś tutaj: HomeMagazynKonflikt światowy wisi w powietrzu?

Konflikt światowy wisi w powietrzu?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 13 luty 2016 21:41

Agencja informacyjna AFP potwierdza, iż Turcja prowadzi ostrzał pozycji Kurdów na terenie Syrii, ostrzelane miały zostać również siły rządowe prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Obserwatorzy nie wykluczają, iż na dniach może rozpocząć się inwazja lądowa sił Turcji i Arabii Saudyjskiej na terenie Syrii. To może zakończyć się nawet III wojną światową.

 Inwazja w Syrii zapewne wywoła reakcję ze strony Federacji Rosyjskiej i Iranu, które sprzyjają Baszarowi al-Asadowi. Nie można wykluczać wówczas, że konflikt rozszerzy się o kolejne państwa. Turcja jest członkiem NATO. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediwe nie kryje, iż działania Turcji mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

 

Informacje napływające z Bliskiego Wschodu są na pewno niepokojące. Nawet jeśli nie dojdzie do konfliktu światowego, to sytuacja w tym regionie nadal będzie trudna, co z kolei będzie generować nadal falę uchodźców, z którymi boryka się w coraz większym stopniu Unia Europejska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • O tym dlaczego są to nudne wybory

    Za trzy tygodnie odbędą się najważniejsze wybory z cyklu, który rozpoczął się ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. To jednak wybory samorządowe budziły znacznie większe emocje społeczne niż ma to miejsce teraz. Słyszę wiele opinii, że jest to nudna kampania. Dlaczego tak jest?

  • #ChodziOŻycie

    Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas