Jesteś tutaj: HomeNakielskiDobry znak dla linii nr 356

Dobry znak dla linii nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 15 luty 2013 15:59

Gdy trwała walka o rewitalizację odcinka kolejowego Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz pojawiła się informacja, że PKP PLK planuje nawet rozbiórkę tych torów. Dzisiaj, gdy zarząd PKP PLK ogłosił swoje plany możemy patrzeć z większym optymizmem w przyszłość.

W planach PKP PLK nie ma mowy o rozbiórce torów, lecz tylko o trwałym lub tymczasowym wyłączeniu. Na liście linii do wyłączenia nie znalazł się żaden fragment linii kolejowej nr 356.

 

Obecnie na odcinku Bydgoszcz – Szubin odbywa się ruch towarowy, na dalszym odcinku tory są zamknięte. Rosnące zainteresowanie samorządowców oraz posłów sprawia, że istnieje szansa, aby rewitalizacja tej linii kolejowej do prędkości rozkładowej 80 km/h stała się kluczowym projektem województwa w perspektywie unijnej 2014-2020.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu