Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

Marszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 luty 2017 11:50

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku przedstawiło radnym postęp prac Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa. Radni wpływu na toczące się prace nad tym dokumentem nie mają, stąd też obyło się bez dyskusji.

Wbrew stanowiskom kierowanym od bydgoskiego samorządu prace planistyczne zmierzają wykazania Miejskiego obszaru funkcjonalnego ośrodków wojewódzkich Bydgoszczy i Torunia. Czyli w praktyce opracowywany dokument będzie wskazywał Bydgoszcz i Toruń jako miasta mogące w przyszłości tworzyć wspólną metropolię. Przeciwko tego typu zapisom protestował bydgoski ratusz. Nie zrobiło to jednak na nikim większego wrażenia.

 

Mapa tego obszaru zaprezentowana radnym, pokrywała się z kształtem ZIT-u Bydgoszczy i Torunia. Obok Bydgoszczy i Torunia oraz powiatów bydgoskiego i toruńskiego, ten obszar tworzą: Nakło, Szubin, Łabiszyn oraz Kowalewo Pomorskie po wschodniej stronie Torunia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy