Jesteś tutaj: HomeRegionS-10 dopiero na liście rezerwowej!

S-10 dopiero na liście rezerwowej!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 19 lipiec 2017 14:45

Wszystko wskazuje na to, że budowa odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10 nie rozpocznie się w najbliższych latach. Po dokonaniu przez Radę Ministrów priorytetyzacji inwestycji drogowych, wskazany odcinek nie znalazł się w puli inwestycji znajdujących się limicie finansowym, który wynosi 135 mld zł. Mówiąc krótko – S-10 znalazła się na liście rezerwowej i może być realizowana dopiero w II połowie lat 20-tych.

 

W dniu 12 lipca Rada Ministrów przyjęła aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

 

Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

 

W ramach ustalenia priorytetów dokonano wyłonienia 117 zadań drogowych, które zamykają kwotę 135 mld zł, które w chwili obecnej są zabezpieczone na realizację programu budowy dróg. Budowa odcinka drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oszacowana na nieco ponad 2 mld zł znalazła się dopiero na 126 pozycji. Odcinek Toruń – Płońsk wskazany został na 133 pozycji, zaś Bydgoszcz – Piła dopiero na 142 pozycji. Realizacja tych inwestycji przed 2025 rokiem uzależniona będzie zatem od znalezienia dodatkowych funduszy.

 

Grafika: GDDKiA. Zadania na które zabezpieczono środki finansowe oznaczone są na niebiesko.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy