Jesteś tutaj: HomeRegionKonkurs dla Diecezji Toruńskiej unieważniony

Konkurs dla Diecezji Toruńskiej unieważniony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 23 luty 2013 13:31

Urząd Marszałkowski wycofał się z konkursu dla związków wyznaniowych i kościołów działających na terenie Diecezji Toruńskiej. W ramach RPO mogły one uzyskać 65% dofinansowani na budowę infrastruktury mającej wspierać dożywianie najuboższych oraz wspieranie młodzieży z biednych rodzin. Konkurs unieważniono, gdyż budził kontrowersje co do zasad zrównoważonego rozwoju województwa.

 

Zasady konkursu stanowiły jasno, ze o środki mogą zabiegać tylko organizacje funkcjonujące na terenie Diecezji Toruńskiej. W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują jednak także: Archidiecezja Gnieźnieńska, Diecezja Bydgoska, Diecezja Włocławska, Diecezja Peplińska i Diecezja Płocka.

 

O sprawie napisaliśmy po raz pierwszy w ubiegły czwartek. Naszą publikacją zainteresował się zastępca prezydenta Jan Szopiński oraz inne bydgoskie media (w tym Express Bydgoski). Ratusz wystosował w tej sprawie także pismo do Urzędu Marszałkowskiego.

W piątek Urząd Marszałkowski zdecydował się unieważnić cały konkurs.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy