Jesteś tutaj: HomeRegionPrzedsiębiorcy i związkowcy zaapelują do biznesu o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Przedsiębiorcy i związkowcy zaapelują do biznesu o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 15 wrzesień 2017 19:20

Obradujące w piątek Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przyjęło apel do przedsiębiorców o gest solidarności wobec poszkodowanych w nawałnicach. Wskazano, iż największym utrudnieniem w odbudowie zniszczonych przez żywioł domów, jest utrudniony dostęp do materiałów budowlanych.

 

WRDS jest ciałem mającym na celu rozwiązywanie problemów społecznych poprzez udział przedstawicieli: rządu (wojewody), samorządu (marszałka województwa), organizacji pracodawców oraz związkowców. Przewodnictwo w WRDS jest rotacyjne, obecnie na czele Prezydium stoi Związek Pracodawców Lewiatan.

 

Prezydium K-PWRDS zadeklarowało pomoc dla ofiar sierpniowych nawałnic. Rada wystosuje, poprzez Przewodniczącego, apel do przedsiębiorców, zwłaszcza prezesów firm budowlanych i właścicieli zakładów produkujących materiały budowlane, czy prowadzących hurtownie wyżej wspomnianych materiałów, o wsparcie poszkodowanych w nawałnicach. Samorządy są w trakcie wypłacania zasiłków ofiarom kataklizmu, jednak brakuje materiałów budowlanych, a przede wszystkim ekip mogących odbudować infrastrukturę. Z apelem K-PWRDS zwróci się do lokalnych przedsiębiorców, innych WRDS oraz pracodawców zrzeszonych w organizacjach reprezentatywnych obecnych w dialogu społecznym (Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, BCC) – czytamy z komunikacie z piątkowego posiedzenia.

 

Pojawił się zatem również apel do firm, będących członkami organizacji pracodawców biorących udział w pracach WRDS.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.