Jesteś tutaj: HomeRegionPosłanka z Włocławka oburzona słowami marszałka o bezrobotnych

Posłanka z Włocławka oburzona słowami marszałka o bezrobotnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 grudzień 2017 10:03

Podczas spotkania inaugurującego prace nad Strategią Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku, gościem specjalnym był marszałek Piotr Całbecki, który najpierw się chwalił sukcesami województwa, po czym wysokie bezrobocie w niektórych powiatach wyjaśnił tym, iż ludzie przyzwyczaili się, aby nie pracować. Tymi słowami oburzona jest posłanka Joanna Borowiak z PiS, związana z Włocławkiem, który boryka się nadal z wysokim bezrobociem.

 

- Przyzwyczajenia na tych obszarach są do tego żeby nie pracować. Przynajmniej w trybie rejestrowym – powiedział 9 października , w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Marszałek o bezrobociu

,,Bezrobocie strukturalne polega na tym, że są przywiązania żeby nie pracować" - marszałek województwa tłumaczy wysokie bezrobocie. Co Wy na to? Źródło wideo: Urząd Miasta Bydgoszczy.

Opublikowany przez Portal Kujawski na 11 października 2017

 

- Przypomnę, że już inni politycy Platformy Obywatelskiej mówili, że sposobem na bezrobocie jest wzięcie kredytu, a na niskie zarobki zmiana pracy – nawiązała do wypowiedzi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, posłanka Joanna Borowiak - Pan marszałek powinien zainteresować się bardziej problemami, które dotykały mieszkańców w okresie, kiedy sprawuje on władzę, a nie faktu, iż sobie z nimi nie radził zrzucać na złe nawyki mieszkańców – dodaje z ubolewaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.