Jesteś tutaj: HomeRegionRuszyły matury – dzisiaj język polski

Ruszyły matury – dzisiaj język polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 04 maj 2018 12:54
Ubiegłotygodniowe pożegnanie uczniów inowrocłaskiej Budowlanki Ubiegłotygodniowe pożegnanie uczniów inowrocłaskiej Budowlanki

Kalendarz tak się ułożył, że dla wielu osób majówka oznacza tydzień wolnego – majówka zakończyła się już jednak dla maturzystów, którzy dzisiejszym egzaminem z języka polskiego rozpoczęli cykl maturalny.

Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku wynika, że do egzaminu w województwie kujawsko-pomorskim przystąpiło łącznie ponad 18 tys. uczniów, z tego około 15 tys. zdających maturę po raz pierwszy. W Bydgoszczy jest to blisko 4,5 tys. uczniów, w powiecie inowrocławskim 1,5 tys., zaś nakielskim 566 osób.

 

Do dzisiejszego egzaminu pisemnego z języka polskiego przystąpiło w naszym województwie około 14,4 tys. uczniów.

 

Na dzisiejszym egzaminie z języka polskiego pojawiły się lektury ,,Lalka” i Kordian”. Zdający na podstawie tych lektur musieli napisać rozprawkę o tym, czym jest tęsknota.

 

W poniedziałek odbędą się egzaminy z matematyki, która podobnie jak dzisiejszy język polski, jest przedmiotem obowiązkowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj