Jesteś tutaj: HomeRegionKolejne setki milionów z UE na kolej. Nasze województwo nie jest na nie jednak przygotowane

Kolejne setki milionów z UE na kolej. Nasze województwo nie jest na nie jednak przygotowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 18 czerwiec 2018 18:09

W lipcu Centrum Unijnych Projektów Transportowych planuje ogłosić kolejny konkurs w ramach działania 5.2 z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na rozwój transportu kolejowego poza TEN-T. W ramach tego działania można by zbudować linie kolejową do Portu Lotniczego Bydgoszcz, czy zrealizować projekty związane z rozwojem kolei aglomeracyjnych.

Według wstępnych szacunków w ramach tego konkursu rozdysponowane ma być 800 mln zł. Dowiadujemy się tego z odpowiedzi na interpelację, jaką posłowi Łukaszowi Schreiberowi udzielił podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Marek Chodkiewicz. Schreiber pytał, czy w związku z niewykorzystaniem całej alokacji w ubiegłorocznym konkursie, planowane są kolejne.

 

Informacja o planowanym konkursie na pierwszy rzut oka wydaje się dobra, ale w praktyce nie skorzystamy zbytnio na niej. Żeby móc aplikować o dofinansowanie unijne trzeba mieć bowiem przygotowany projekt. Już po tym jak Schreiber złożył interpelacje okazało się, że Urząd Marszałkowski nie zlecił jeszcze aktualizacji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, bez którego dotacji nie otrzymamy. Sam marszałek województwa pytany niedawno przez radnego Andrzeja Walkowiaka przyznał, że nie widzi szans na realizację tej inwestycji w bieżącej perspektywie.

 

Reasumując – będzie nowy konkurs, ale nie jesteśmy jako region przygotowani do aplikowania do niego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas