Jesteś tutaj: HomeRegionPolicjanci protestują. Za mniejsze przewinienia możemy uniknąć odpowiedzialności

Policjanci protestują. Za mniejsze przewinienia możemy uniknąć odpowiedzialności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 lipiec 2018 15:45

We wtorek 10 lipca odbywa się ogólnopolski protest funkcjonariuszy Policji – domagają się oni podwyżek oraz przywrócenia systemu emerytalnego sprzed 2012 roku. Policjanci z ulic jednak nie zeszli, ale z reguły zamiast karania mandatami stosują pouczenie. Przełożyć ma się to na mniejsze wpływy z mandatów, co ma przekonać ich przełożonych do działania.

Policjanci domagają się wzrostu wynagrodzenia o 650 zł, lepszych warunków płacowych za nadgodziny i dni ustawo wolne od pracy oraz przywrócenia pełnoprawnych zwolnień lekarskich, które miały im zostać odebrane w 2012 roku.

 

Z punktu widzenia obywatela dzisiejsza akcja protestacyjna nie jest dotkliwa. W niektórych wypadkach może nawet okazać się korzystna, bowiem policjanci nie będą karali za drobne wykroczenia drogowe. Nie oznacza to jednak zgody na łamanie prawa, bowiem jeżeli będziemy pędzić przez miasto zdecydowanie naruszając przepisy, to na taryfę ulgową nie ma co liczyć.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy