Jesteś tutaj: HomeRegionToruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 lipiec 2018 16:46
Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe CC BY-SA 3.0 pl by Adam Gryciuk

Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

Jak informują media, rządy wielu państw podejmują różnego rodzaju działania, aby przeciwdziałać powstawaniu takich zaburzeń. Przykładowo w Korei Południowej wprowadzono zakaz gier internetowych od północy do godziny 6 rano dla osób poniżej szesnastego roku życia, w Japonii gracze, którzy przekroczą przed ekranami dopuszczalny w danym miesiącu czas, otrzymują informacje z ostrzeżeniem, a we Francji od września 2018 roku wprowadza się całkowity zakaz używania elektronicznych gadżetów w szkołach – czytamy w interpelacji posłanki Anny Sobeckiej, kierowanej do minister Anny Zalewskiej - W Polsce liczbę graczy gier komputerowych szacuje się na szesnaście milionów osób, w tym piętnaście procent uzależnionych od gier i Internetu. Uzależnienie pojawia się jako skutek grania samego w sobie, a nie wiąże się np. z występowaniem wulgaryzmów czy przemocy w grze, dlatego ograniczenia wiekowe (PEGI) mogą mieć względną skuteczność. Tym samym uzależnienie od gier jawi się jako bardzo realne zagrożenie dla dzieci i młodzieży.

 

Posłanka pyta się czy Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało programy profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.