Jesteś tutaj: HomeRegionJak ułatwić przejazd karetki?

Jak ułatwić przejazd karetki?

Napisane przez  Redakcja / TVN24.pl Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 kwiecień 2013 16:58

Kilka dni temu we Wrocławiu doszło do poważnego wypadku, w którym zginął kierowca karetki. Prowadzenie karetki to nie jest łatwa praca, wymaga dużej odporności psychicznej i wielu wyrzeczeń. To praca po 12 godzin pod ciągłą presją czasu.

Jazda na sygnałach przez zakorkowane miasto to dla kierowcy wcale nie takie proste zadanie. Nie zawsze bowiem kierujący ułatwiają ten przejazd. Często wystarczy, że jeden pojazd źle się zachowa i zaczyna się kocioł. Gdy zagrożone jest życie, każda minuta ma wielkie znaczenie.

 

W serwisie TVN24.pl opublikowano poradnik, jak ułatwić pracę kierowcom karetek:

1. Kiedy słyszysz sygnał pojazdu uprzywilejowanego, rozejrzyj się i sprawdź lusterka, żeby ustalić skąd nadjeżdża.

2. Jeśli poruszasz się jezdnią jednopasmową powinieneś zjechać do prawej krawędzi, umożliwiając karetce przejazd. Włącz światła awaryjne.

3. Jeśli poruszasz się jezdnią wielopasmową zjedź do najbliższej krawędzie jezdni, umożliwiając karetce przejazd. Ze środkowego pasa zjeżdżaj do prawej. Włącz światła awaryjne.

4. Obserwuj co robią inni kierowcy, żeby nie zablokować przejazdu, który tworzą. Jeśli trzeba wjedź na pasy lub na pobocze - ustaw się tak, by karetka mogła przejechać.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy