Jesteś tutaj: HomeRegionSejm uchwalił budżet na 2019 rok

Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 16 styczeń 2019 16:49

Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

 

Za budżetem głosowało 241 posłów Zjednoczonej Prawicy, przeciwko było 192 posłów. Teraz budżet trafi pod obrady Senatu RP.

 

Zdaniem minister finansów Teresy Czerwińskiej jest to ustawa budżetowa gwarantująca stabilność finansów publicznych oraz zawierająca impulsy rozwojowe. Przewiduje się wzrost PKB o 3,8 proc, natomiast inflację poniżej 2,3 proc.

 

Wśród poprawek i wniosków mniejszości pojawiły się propozycje dotyczące naszego regionu. Większość z nich została odrzucona. Szerzej piszemy o nich - Część posłów PiS wyłamała się w glosowaniu nad probydgoskimi poprawkami

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy