Jesteś tutaj: HomeRegionRozmowy rządu z Solidarnością też bez przełomu

Rozmowy rządu z Solidarnością też bez przełomu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 kwiecień 2019 14:06

W czwartek 4 kwietnia pod Urzędami Wojewódzkimi w całej Polsce odbyły się pikiety zorganizowane przez NSZZ Solidarność. Były one wyrazem krytyki wobec polityki rządu, który dał jednym grupom społecznym jak np. policjanci podwyżki, a lekceważy problem wynagrodzeń pracowników Urzędów Wojewódzkich i innych instytucji administracji rządowej. W Bydgoszczy padła groźba zaostrzenia protestu, a nawet masowych strajków.

- Ta manifestacja ma pokazać rządowi, że nie ma zgody na podział pracowników i związkowców na lepszych i gorszych. Nie ma zgody na to, aby jedne grupy zawodowe dostawały podwyżki wynagrodzeń, a pozostałe mają się cieszyć z tego, że jest wzrost gospodarzy i uściskiem dłoni prezesa czy dyrektora – mówił pod Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak - Solidarność to jest jeden związek i pamięta o wszystkich, nie tylko jednej grupie zawodowej.

 

Na stronie internetowej NSZZ Solidarność poinformowało, że od czasu tej pikiety odbyły się rozmowy pomiędzy Krajowym Sztabem Protestacyjno-Strajkowym NSZZ Solidarność a rządem.


W kilku punktach nastąpił postęp w rozmowach, ale trudno mówić dzisiaj o przełomie – napisano w komunikacie. Na dzisiaj jednak nikt nie chce sondować w jakim kierunku pójdą rozmowy. Solidarność za pozytyw uznaje powrót rządu do rozmów.

 

Tak protestowano pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy:

Komentarze

Warte obejrzenia

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.