Jesteś tutaj: HomeRegionKomitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 kwiecień 2019 18:14

Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

Oceny końcowe muszą być wystawione do końca kwietnia, dlatego dzisiaj Międzyszkolny Komitet Strajkowy wezwał dyrektorów szkół do pilnego zwołania rad pedagogicznych. Strajk pracowników oświaty trwa dalej, dzisiaj minął jego szesnasty dzień. Póki co nie zanosi się na szybkie osiągnięcie kompromisu strony rządowej i związkowej. We wtorek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie protestowali nauczyciele z całego kraju.

 

Matury powinny się rozpocząć po długim majowym weekendzie, czyli za niespełna dwa tygodnie. Ich organizacja jest znacznie trudniejsza niż w przypadku egzaminów gimnazjalnych, stąd też trudno powiedzieć, czy w przypadku gdyby strajk trwał dalej, uda się równie sprawnie przeprowadzić matury.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas