Jesteś tutaj: HomeRegionWzrasta liczba wypadków. Policjanci apelują o ostrożność

Wzrasta liczba wypadków. Policjanci apelują o ostrożność

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 31 październik 2019 13:02

Zaczyna się okres związany z dniem Wszystkich Świętych, co wiąże się ze zwożoną aktywnością na drogach. Chcąc odwiedzić groby najbliższych musimy niekiedy przejechać nawet setki kilometrów. Jest to na drogach szczególny czas, stąd też jak co roku policjanci będą prowadzili wzmożone działania na drodze, w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa.

 

Policjanci podjęli współpracę z Konferencją Episkopatu Polski - W tym roku przesłanie trzeciej edycji akcji brzmi „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” i jest przede wszystkim apelem pieszych do kierowców, pasażerów do kierowców oraz kierowców do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wypadki drogowe są powodem wielu tragedii ludzkich. Każdy wypadek to ciąg przyczynowo – skutkowy. Często niby mało istotne zachowania czy skumulowane sytuacje mogą przyczynić się do nieszczęśliwego zdarzenia. Na wiele z nich jednak mamy wpływ. Pamiętajmy, aby w drogę nie zabierać złych nastrojów i emocji, gdyż później, niestety, bardzo często dzielimy się nimi z innymi, a to może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – czytamy w komunikacie akcji.

 

Z danych statystycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że od stycznia do września bieżącego roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 712 wypadków, w stosunku do tego samego okresu 2018 roku jest to wzrost o 22. Było też więcej ofiar śmiertelnych, bo aż 164, tutaj mamy wzrost o 50 ofiar, co powinno wzbudzić nasz niepokój, bowiem jest to wzrost o 43,9%. Jeżeli chodzi o rannych odnotowano 745 osób, co jest minimalnym spadkiem.

 

Najwięcej wypadków doszło na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego – 170 (spadek o 6). W powiecie inowrocławskim jest to 43 wypadki, czyli o 4 więcej niż przed rokiem (statystyki oparte o rejon działania komend miejskich i powiatowych).

 

Wzrasta też liczba wykrytych przestępstw, kierowania pod wpływem alkoholu. Od stycznia do września w naszym województwie było to 2403 przypadki (wzrost o 191) o 2028 wykroczenia – mniejsze stężenie alkoholu w organizmie. Jedną z przyczyn wzrostu liczby ujawnionych przypadków, jest większa liczba przebadanych kierowców. W tym roku przeprowadzono ponad 733 tys. kontrole.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas