Jesteś tutaj: HomeRegionOd września pracę może stracić nawet 10 tys. nauczycieli

Od września pracę może stracić nawet 10 tys. nauczycieli

Napisane przez  Ł.R./ Money.pl Opublikowano w Regionalne środa, 10 lipiec 2013 16:54

Jak informuje portal finansowy bankier.pl od 1 września zwolnionych z pracy może być pomiędzy 7-10 tys. nauczycieli, głównie w szkołach ponadgimnazjalnych. Tak wynika z szacunków związków zawodowych.

Z kolei same Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że pracę stracić może 6,8 tys. osób w całej Polsce. Spowodowane ma być to wdrażaniem nowych reform, gdzie nauczanie części przedmiotów zostało dość mocno ograniczone na poziomie ponadgimnazjalnym, ale także niżem demograficznym, który prowadzi do likwidacji szkół.

 

W ciągu ostatnich 6 lat jaka wynika z szacunku MEN, liczba dzieci w szkołach zmalała o ponad 1,5 mln.

 

Zwolnienie tak dużej liczby pracowników w jednym momencie, na pewno negatywnie wpłynie na sytuację rynku pracy. Na chwilę obecną ciężko nam oszacować jaki procent zwalnianych będzie dotyczył województwa kujawsko-pomorskiego.

 

MEN uspokaja, że część nauczycieli którzy straci pracę posiada już uprawnienia emerytalne. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy