Jesteś tutaj: HomeRegionO order dla Całbeckiego wnioskowała wojewoda

O order dla Całbeckiego wnioskowała wojewoda

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 lipiec 2013 21:08

Kontrowersyjne nadanie przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski dla marszałka Piotra Całbeckiego, było odpowiedzią na prośbę wojewody Ewy Mes. Order nadany był za zasługi dla rozwoju województwa i polskiej samorządności.

Tę decyzje prezydenta skrytykowały ponad podziałami bydgoskie młodzieżówki (Solidarna Polska, SLD, Ruch Palikota). W odpowiedzi na ich protest Kancelaria Prezydenta odesłała wniosek o nadanie orderu autorstwa wojewody Ewy Mes.

 

Wojewoda pisze w nim między innymi o budowaniu regionalnego patriotyzmu w oparciu o  akcje poświęconą gęsinie.

 

Wśród zasług Marszałka Całbeckiego wspomnieć należy również działania na rzecz budowy metropoli bydgosko-toruńskiej, stworzenie projektu wspólnej kolei metropolitarnej BiT City i innowacyjne rozwiązania dotyczące przewozów regionalnych – pisze wojewoda Ewa Mes do prezydenta Komorowskiego, wnioskując o medal dla marszałka Całbeckiego.

 

Warto wspomnieć, że związana z PSL Ewa Mes, zanim objęła funkcję wojewody, była kierownikiem bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego, czyli podwładną Piotra Całbeckiego. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)