Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałkowie porozmawiają o drogach wodnych

Marszałkowie porozmawiają o drogach wodnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 wrzesień 2013 19:14

W czwartek i piątek w kujawsko-pomorskim będzie obradował Konwent Marszałków, w którym przez najbliższe tygodnie przewodniczyć będzie nasze województwo. Gościem konwentu będzie prezydent Bronisław Komorowski, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz minister sportu Joanna Mucha.

Pierwszy dzień konwentu planowany jest w Operze Nova w Bydgoszczy. Samorządowcy będą rozmawiać o wykorzystaniu dróg wodnych. Planowane jest między innymi wystąpienie holenderskiego urbanisty Huub Droogha oraz prezesa Zarządu Gospodarki Wodnej Witolda Sumisławskiego.

 

Kwestia dróg wodnych jest niezwykle istotna dla naszego województwa, przebiegają przez nie bowiem dwa bardzo istotne szlaki – Wisła oraz Kanał Bydgoski, łączący dwie największe polskie rzeki. Będzie to także okazja, aby bliżej porozmawiać z przedstawicielami rządu o ewentualnym ulokowaniu Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy.

 

Drugi dzień obrad planowany jest w Toruniu. Wówczas gościć ma prezydent Bronisław Komorowski, który ma zainaugurować nowy program wspierania rodzin wielodzietnych. Głowa państwa przyjedzie w piątek także do Bydgoszczy, aby spotkać się z rodzinami wielodzietnymi oraz odwiedzić firmę PESA Bydgoszcz, która odnosi międzynarodowe sukcesy. 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.