Jesteś tutaj: HomeRegionPO stawia jasno – Całbecki na kolejną kadencję

PO stawia jasno – Całbecki na kolejną kadencję

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Regionalne środa, 06 listopad 2013 11:24

Jeżeli Platforma Obywatelska w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie wstanie uzyskać większość w sejmiku, to jej kandydatem na marszałka będzie Piotr Całbecki. Jeżeli ten plan się ziści, to będzie jego trzecia kadencja z rzędu na tym stanowisku.

Piotr Całbecki zamierza kandydować do sejmiku, chce realizować strategię rozwoju województwa, którą współtworzył. Jest także naszym naturalnym kandydatem na marszałka, ale to wyborcy zadecydują, kto będzie rządził regionem – wyjaśnia na łamach Gazety Wyborczej przewodniczący wojewódzkich  struktur Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz.

 

Taki scenariusz oznaczał by kontynuacje polityki zapisanej w Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku, czyli między innymi powstania duopolu Bydgoszczy i Torunia.

 

W praktyce piątą kadencję z rzędu marszałkiem była by osoba związana z Toruniem (do tej pory żaden polityk typowany przez Bydgoszcz nie zasiadł na tym stanowisku) mimo, że dżentelmeńska umowa zawarta w momencie tworzenia województwa kujawsko-pomorskiego mówiła o rotacyjności.

 

Inne partie póki co nie przedstawiły kandydatów na marszałków.


Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja