Jesteś tutaj: HomeRegionNasz poseł zajmie się przepisami o uzgadnianiu płci

Nasz poseł zajmie się przepisami o uzgadnianiu płci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 25 lipiec 2014 16:03

W sierpniu mają ruszyć na poziomie komisji prace nad projektem ustawy o uzgodnieniu płci, która ma ułatwić procedurę zmiany płci w przypadku osób u których występuje niezgodność między tożsamością płciową i płcią metrykalną. Przewodniczącym specjalnie powołanej dla tej ustawy podkomisji został poseł Jarosław Katulski z Platformy Obywatelskiej.

Za wprowadzeniem tej ustawy optują głównie środowiska lewicowe, z posłanką Anną Grodzką na czele. Przygotowane prawo zakłada utworzenie specjalnej procedury sądowej umożliwiającej uznanie tożsamości płciowej wśród osób, które odczuwają niezgodność pomiędzy swoją płcią kulturową a metrykalną.

 

Jeżeli proponowane zmiany wejdą w życie osoba, która będzie chciała zmienić płeć pierw zostanie przebadana przez lekarza psychiatrę. Następnie tę wstępną diagnozę oceni specjalna komisja lekarzy orzeczników. Wówczas takie osoby otrzymywałyby tymczasowe dokumenty ze zmienioną płcią, do czasu poddania się chirurgicznym zabiegom adaptacyjnym.

 

Przeciwko wprowadzeniu tego typu ustawy jest Prawo i Sprawiedliwość.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021