Jesteś tutaj: HomeRegionMleczarze proszą wojewodę o pomoc. Uderzyło ich rosyjskie embargo

Mleczarze proszą wojewodę o pomoc. Uderzyło ich rosyjskie embargo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 08 wrzesień 2014 21:52

Promowanie spożywania jabłek nie wystarczy, aby zniwelować skutki wojny gospodarczej z Rosją. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza apeluje do wojewody reprezentującej rząd w terenie, o podjecie pilnych działań stabilizujących sytuację na rynku mleczarskim.

Niemalże codziennie docierają do nas sygnały o pogarszającej się z dnia na dzień sytuacji rolników – producentów mleka. Głównym powodem tego jest embargo rosyjskie nałożone na produkty żywnościowe pochodzące z obszaru Unii Europejskiej. Niektóre mleczarnie zareagowały na te ograniczenia znaczącą obniżką cen skupu mleka. Ceny tego surowca spadają nieprzerwanie od początku bieżącego roku – pisze prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek do wojewody Ewy Mes.

 

Do tego dochodzi kwestia kar dla dostawców, którzy przekroczyli przydzielony im roczny limit produkcji mleka. Problem ten dotyczy ponad 4000 gospodarstw z terenu województwa dostarczających mleko surowe do podmiotów skupujących - zwraca Kierzek uwagę na kolejny problem.

 

K-P Izba Rolnicza apeluje do rządu o rekompensaty dla rolników poszkodowanych przez rosyjskie embargo oraz zaniechanie popierania kar za zbyt dużą produkcję mleka w latach 2013/2014.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas