Jesteś tutaj: HomeRegionNowy Marszałek Sejmu podkreślił pochodzenie z ziemi bydgoskiej

Nowy Marszałek Sejmu podkreślił pochodzenie z ziemi bydgoskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 24 wrzesień 2014 18:47

Wzmocnienie polskiej rodzinny oraz obronności naszego kraju – to zdaniem nowego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego priorytety dla polityki Polski. Był on jedynym kandydatem zgłoszonym na tę funkcję.

 

- Dziękuję za okazane zaufanie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, móc stanąć na czele Izby, która jest jednym z najstarszych parlamentów w Europie. Dziękuję klubom za to, że nie wystawiły innych kandydatów. Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali i tym, których jeszcze do siebie nie przekonałem. Nie przemówieniami, a pracą będę się starał, aby zdobyć Wasze zaufanie – powiedział tuż po wyborze Radosław Sikorski, który przez ostatnie lata pełnił funkcję Ministra Spraw Zagranicznych.

 

-Tak jak wtedy chodziło o tworzenie podwalin państwa polskiego tak dziś, do końca tej kadencji, powinniśmy solidarnie wesprzeć dwa priorytety, o których mówi Prezydent Bronisław Komorowski: wzmocnienie polskiej rodziny i wzmocnienie polskiej obronności.  Jako byłemu ministrowi obrony z rekomendacji części dzisiejszej opozycji, proponuję całej Izbie partnerstwo na rzecz pakietu obronnościowego, bez którego wszystko, co cały naród przez ostatnie ćwierć wieku osiągnął, wystawione może być na szwank – kontynuował Sikorski.

 

Głównymi obowiązkami marszałka jest prowadzenie obrad parlamentu, zarządzanie budynkami należącymi do Sejmu oraz reprezentowanie tej izby na zewnątrz. Sikorski podkreślił w swoim inaugurującym posiedzeniu także – Jestem posłem mojej rodzinnej ziemi bydgoskiej.

 

W przeszłości Radosław Sikorski był korespondentem wojennym w Afganistanie. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał w okręgu nr 5 (zachodnia część kujawsko-pomorskiego) największą liczbę głosów.

 

Po swoim przemówieniu nowy marszałek oddał hołd tragicznie zmarłym posłom i senatorom – zamordowanych w czasie II wojny światowej oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej przed 4 laty. W sposób szczególny byłym marszałkom i wicemarszałkom Sejmu – Maciejowi Płażyńskiemu, Jerzemu Szmajdzińskiemu i Krzysztofowi Putrze.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas