Jesteś tutaj: HomeRegionJasiakiewicz: Ostrowski powinien otrzymać dyscyplinarkę

Jasiakiewicz: Ostrowski powinien otrzymać dyscyplinarkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 grudzień 2014 20:56

Zdaniem radnego Sejmiku Romana Jasiakiewicza wicemarszałek Zbigniew Ostrowski porzucił stanowisko pracy, za co zgodnie z kodeksem pracy należy się zwolnienie dyscyplinarne z wpisem do akt. Jasiakiewicz oczekuje, że taką decyzję podejmie wojewoda Ewa Mes wobec swojego niedawnego zastępcy.

Warto przyjrzeć się złożonym przez wicewojewodę Zbigniewa Ostrowskiego dymisjom. Tak dymisjom, bo złożył je dwie. Pierwszą po odejściu premiera Donalda Tuska. Zgodnie z prawem przy zmianie rządu dymisję składają wszyscy wojewodowie i wicewojewodowie. Termin przyjęcia wynosi trzy miesiące. Druga dymisja wicewojewody Ostrowskiego nastąpiła po wyborze na wicemarszałka województwa. Pani Premier Ewa Kopacz we wtorek 16 grudnia br. przyjęła dymisję w związku ze zmianą rządu, w ustawowym terminie, nie zaś w związku z wyborem Ostrowskiego na wicemarszałka województwa – pisze radny Roman Jasiakiewicz na Facebook-u.

 

W opinii Jasiakiewicza Zbigniew Ostrowski obejmując w dniu 1 grudnia stanowisko wicemarszałka porzucił stanowisko wicewojewody i za to powinien zostać ukarany.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas