Jesteś tutaj: HomeRegionNFZ zachęca do korzystania z profilaktyki

NFZ zachęca do korzystania z profilaktyki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 maj 2015 17:40

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego w ramach systemu ochrony zdrowotnej mogą korzystać z finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia programów profilaktycznych. Realizowane są one przez przychodnie POZ.

 

Dla populacji naszego województwa przede wszystkim realizowano są trzy programy:

- Program profilaktyki chorób układu krążenia – osoby (w wieku 35, 40, 45, 50 i 55 lat) u których nie została rozpoznana choroba układu krążenia i przez ostatnie 5 lat nie korzystali z profilaktyki w ramach chorób krążenia. W ramach tego programu wykonany zostanie pakiet badań.

 

- Program profilaktyki chorób odtytoniowych – badania kierowane do osób powyżej 18-tego roku życia palących tytoń oraz osób w wieku 40-65, którzy nie mieli wykonanego przez ostatnie 36 miesięcy badania spirometrycznego.

 

- Program profilaktyki gruźlicy – badania kierowane do osób u których nie stwierdzono gruźlicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja