Jesteś tutaj: HomeRegionPiotrowska z ,,jedynką”, Rulewski i Kobiak ponownie do Senatu

Piotrowska z ,,jedynką”, Rulewski i Kobiak ponownie do Senatu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 31 lipiec 2015 20:20

Rada Wojewódzka Platformy Obywatelskiej obradując w Toruniu ustaliła listy wyborczej do Sejmu oraz wskazała kandydatów do Senatu.

 

Liderem listy do Sejmu w okręgu bydgoskim będzie minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, drugi będzie podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i rozwoju Paweł Olszewski. Trzecie miejsce przypadnie posłowi Krzysztofowi Brejzie, czwarta będzie posłanka Iwona Kozłowska,  piąta posłanka Grażyna Ciemniak, szósty poseł Łukasz Krupa.

 

Do Senatu z okręgu północnego (Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, tucholski, świecki) będzie senator Andrzej Kobiak, zaś z południowego (powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński, nakielski i sępoleński) senator Jan Rulewski.

 

Odrzucono zatem koncepcje bydgoskich struktur PO, aby Bydgoszcz w wyborach do Senatu reprezentował radny województwa Zbigniew Pawłowicz.. Ustalenia wojewódzkie będzie musiała zatwierdzić jeszcze Rada Krajowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja