Jesteś tutaj: HomeRegionReferendum okazało się klapą

Referendum okazało się klapą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 wrzesień 2015 23:10

Państwowa Komisja Wyborcza ogłoszenie oficjalnych wyników referendum planuje na godzinę 18:00 w poniedziałek. Wszystko jednak wskazuje, że frekwencja będzie bardzo niska, tak przynajmniej wynika z informacji jakie docierają do nas z obwodów głosowania.

 

Frekwencja może nie przekroczyć nawet 10%, a do uznania ważności referendum konieczne jest uzyskania przynajmniej 50%. Do urn powinno pójść zatem ponad 15 mln Polaków.

 

W przypadku niskiej frekwencji mniej istotne staną się kwestie odpowiedzi na stawiane obywatelom pytania. Choć i tak będzie to jakby nie patrzeć dość duży sondaż opinii publicznej.

 

Pytano nas w referendum o jednomandatowe okręgi wyborcze, o zasady finansowania partii politycznych ze środków publicznych oraz o interpretacje przepisów podatkowych.

 

Koszt organizacji referendum szacuje się na ok. 100 mln zł.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy