Jesteś tutaj: HomeRegionPoseł Michał Stasiński za podtrzymaniem kwot imigranckich

Poseł Michał Stasiński za podtrzymaniem kwot imigranckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 27 listopad 2015 12:12

Posłowie klubu Kukiz15 chcą, aby nowy rząd wypowiedział ustalenia dotyczące przyjmowania imigrantów, które zawarł poprzedni rząd, z udziałem bydgoskiej minister Teresy Piotrowskiej. Komisja ds. Unii Europejskiej, przy biernej postawie posłów PiS, wnioskuje o odrzucenie inicjatywy już w I czytaniu.

Wzorem węgierskiego parlamentu, grupa polskich posłów klubu Kukiz15, w tym Paweł Skutecki z Bydgoszczy, złożyła projekt uchwały, który zobowiązałby rząd Beaty Szydło do wymówienia ustaleń Rady Europy, w sprawie przyjęcia przynajmniej kilku tysięcy imigrantów.

 

Wczoraj nad inicjatywą pochyliła się sejmowa Komisja ds. Unii Europejskiej - Sytuacja po zamachach w Paryżu znacząco się zmieniła. Wiemy już na pewno, że co najmniej dwóch terrorystów, którzy brali udział w zamach w Paryżu, przedostali się do Europy razem z falą migrantów. Potwierdziły to służby francuskie. Trzeba powiedzieć jasno, że Polska nie jest wstanie spełnić zobowiązań zaciągniętych przez poprzedni rząd ze względu zagrożenia bezpieczeństwa naszych obywateli – uzasadniała wniosek posłanka Anna Siarkowska.

 

Inicjatywę krytykowali posłowie PO i Nowoczesnej, którzy obawiali się możliwych konsekwencji ze strony UE. W głosowaniu nad wnioskiem o odrzucenie projektu rezolucji w I czytaniu posłowie PiS wstrzymali się od głosu. Kluby PO i Nowoczesna dzięki temu przegłosowali klub Kukiz15. Za odrzuceniem inicjatywy głosował bydgoski poseł Michał Stasiński.

 

Zupełnie inaczej podobna inicjatywa została potraktowana w węgierskim parlamencie, gdzie zdecydowana większość posłów poparła zobowiązania premiera Victora Orbana, do zaskarżenia w Trybunale Sprawiedliwości w Strasburgu ustaleń Rady Europy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)