Jesteś tutaj: HomeRegionCały czas bez wicewojewody

Cały czas bez wicewojewody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 grudzień 2015 22:36

Premier Beata Szydło nadal nie powołała zastępcy dla wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Funkcję tę miał objąć lider toruńsko-włocławskiej Solidarności Jacek Żurawski. Z tą nominacją jak ustaliliśmy pojawiły się jednak problemy.

 

Gdy Mikołaj Bogdanowicz otrzymał 8 grudnia nominację, politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali, że jego zastępce premier powoła do końca tygodnia. Minęły trzy tygodnie i wicewojewoda nadal nie został powołany. Największe szansę dawano związanemu z NSZZ Solidarność Jackowi Żurawskiemu, ale jak się dowiedzieliśmy, pojawiły się pewne problemy z ostateczną jego nominacją.

 

To stanowisko może ostatecznie zatem objąć ktoś inny. Z ustaleń wewnątrz PiS wynika, iż powinien być to kandydat reprezentujący okręg toruńsko-włocławski, czyli część województwa położoną na wschód od Wisły. Wśród nazwisk branych pod uwagę znajduje się były wojewoda Józef Ramlau.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja