Jesteś tutaj: HomeRegionCzy jesteśmy wstanie stać się atrakcyjni turystycznie dla mieszkańców Zatoki Perskiej?

Czy jesteśmy wstanie stać się atrakcyjni turystycznie dla mieszkańców Zatoki Perskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 11 czerwiec 2016 17:41

Dość ciekawy wątek pojawił się podczas czwartkowego II Bydgoskiego Forum dla Turystyki. Jeden z panelistów zauważył, iż kujawsko-pomorskie, z racji ciekawej oferty uzdrowiskowej, mogłoby stać się atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców chociażby Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opiewającym w luksusach Arabom brakuje bowiem jednej rzeczy – zdrowia, które podreperować mogliby w Ciechocinku i w Inowrocławiu.

- Arabowie chcą przyjeżdżać do Polski, bo jest ona zielonym krajem, szczególnie nasz region – mówił podczas kongresu, przedstawiciel jednej z firm z branży turystycznej – Oni są wstanie wydać wręcz każdą ilość pieniędzy, ale mają przy tym swoje dość duże wymagania.

 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że do tej pory turyści z krajów arabskich kujawsko-pomorskiego nie zauważyli. W statystykach dotyczących liczby udzielonych noclegów obcokrajowcom w 2015 roku, spoza Europy pojawiają się tylko ponad 4 tys. Amerykanów i 758 Japończyków.

 

Jak wynika jednak z jednego z seminariów zorganizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, nasz kraj może stać się atrakcyjny w ramach turystyki zdrowotnej z Zatoki Perskiej, chociażby z powodu dobrze wykwalifikowanej kadry medycznej. Arabowie mają jednak znacznie wyższe wymagania od standardowych klientów miast uzdrowiskowych – nie są bowiem to turyści którzy wsiądą do pociągu. Trzeba być gotowym do zapewnienia limuzyny, dużego apartamentu, basenu na wyłączność, czy nawet możliwości dotarcia do kurortu z lotniska helikopterem. Brzmi to trochę jak fanaberie, które dzisiaj może być nam trudno spełnił. Z szacunków POT wynika, że turyści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zgodnie ze swoją tradycją, podróżują całymi rodzinami. Podczas zagranicznego wyjazdu wydają oni na osobę ok 59-67 tys. zł.

 

POT liczy na wsparcie Ministerstwa Gospodarki przy bardziej zdecydowanym wyjściu polskiej branży turystycznej i medycznej na innych kontynentach.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)