Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek uratuje Grudziądz przed komisarzem?

Marszałek uratuje Grudziądz przed komisarzem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 lipiec 2016 10:41

Problemy szpitala w Grudziądzu to obecnie jeden z większych problemów w województwie kujawsko-pomorskim. Wojewoda prowadzi spór z prezydentem Grudziądza o kompetencje,a a marszałek Piotr Całbecki obiecał wczoraj pomoc dla tej lecznicy, tylko uwaga – z naszych wspólnych pieniędzy.

Dług szpitala w Grudziądzu wynosi około 480 milionów złotych. Marszałek Piotr Całbecki rozważa wsparcie miasta przy spłacie zadłużenia z budżetu województwa. Finanse województwa są jednak też nieco napięte, stąd też pojawia się obawa, że Grudziądz będzie ratowany kosztem innych zadań.

 

Dyrektorem szpitala jest wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Marek Nowak (PO), prezydentem Grudziądza Robert Malinowski (PO). Radny Roman Jasiakiewicz stawia zarzut, iż marszałek chce ratować prezydenta Grudziądza przed komisarzem rządowym, który w przypadku powołania otrzymałby zadanie wyprowadzenia finansów tego miasta na prostą. Nie trzeba przypominać chyba, że Malinowski jest kolegą partyjnym Całbeckiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy