Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyAktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Aktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Samorząd niedziela, 25 listopad 2012 15:39

Nową tradycją bydgoskiego samorządu jest umożliwianie wystąpień obywatelskich na forum Rady Miasta mieszkańcom i zaangażowanym sprawy społeczne mieszkańcom.

Ten pomysł zrodził się z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza. Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać przed zwołaniem posiedzenia chęć zabrania głosu. Wystąpienia obywatelskie w porządku obrad lokowane są jako jeden z pierwszych punktów. Czas takiego wystąpienia to około 15 minut.

 

Jako pierwsze głos zabrało w kwietniu 2011 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, które przedstawiło swoją koncepcję polityki metropolitarnej. Ta merytoryczna prezentacja pogłębiła wiedzę części radnych na temat planów utworzenia w Polsce metropolii.

Głos na forum Rady Miasta Bydgoszczy zabrał także między innymi komitet dążący do odbudowy zburzonej w czasie II wojny światowej pierzei Starego Rynku oraz organizacje artystyczne i muzyczne.

 

W najbliższą środę grupa obywateli przedstawi wystąpienie dotyczące akwenu wodnego Smukała – Tryszczyn.

 

Ta praktyka bydgoskiego poprawia relacje pomiędzy samorządowcami i organizacjami społecznymi. Tym drugim daje także szansę na zaistnienie z ich projektem w opinii publicznej oraz jest w pewnym stopniu motywacją do dalszego działania.

Komentarze

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.