Jesteś tutaj: HomeSportPZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 09 październik 2019 20:36
PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu Fot: UMB

W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

Zawisza gra obecnie w IV lidze, zespół od B klasy doprowadziło tak wysoko Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza. Można powiedzieć, że dopiero w IV lidze, ale przez ostatnie lata mieliśmy awans za awansem z samego piłkarskiego dna. Na dnie Zawisza znalazł się natomiast po tym jak były większościowy udziałowiec Radosław Osuch sprzedał klub niezainteresowanej dalszą aktywnością sportową personie, nie podejmując działań zgłoszenia klubu do gry w I lidze, gdzie Zawisza miał prawo grać. Wraz z Osuchem zaginęły trofea.

 

We wtorek wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak przekazał władzom Bydgoszczy repliki trofeów, które będą mogli oglądać bydgoszczanie z Muzeum Sportu Bydgoskiego, które znajduje się wewnątrz trybuny B stadionu Zawiszy.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021