Jesteś tutaj: HomeSportDziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 25 listopad 2019 16:29

18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

Mecz ten biało-czerwoni wygrali 1:0, zwycięską bramkę dla Polski zdobył Maciej Rybus. Polską kadrę prowadził wówczas Franciszek Smuda. Był to debiut dla grającego obecnie w reprezentacji Wojciecha Szczęsnego. Już wtedy w kadrze grał obecny kapitan reprezentacji Robert Lewandowski.

 

 

 

Ostatni mecz o punktu na Zawiszy rozegrany był w 2006 roku w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, wówczas Polska uległa w stosunku 1:3 reprezentacji Finlandii. Było to jeszcze przed przebudową stadionu. Pierwszy międzypaństwowy mecz na Zawiszy rozegrano natomiast w 1972 roku, gdy Polska pokonała 2:0 Czechosłowację, bramki zdobywali: Deyna i Gadocha.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10