Jesteś tutaj: HomeSportSędziowie grozą strajkiem – meczów może nie mieć kto sędziować

Sędziowie grozą strajkiem – meczów może nie mieć kto sędziować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 03 marzec 2020 12:10

Dość napięta atmosfera panuje w Kujawsko-Pomorskim Związku – około 100 arbitrów zapowiada, iż jeżeli władze związku nie spełnią ich żądań, to w połowie marca będą się solidarnie urlopować, czyli nie będzie miał kto sędziować meczów. Innymi sędziami ich nie będzie można zastąpić, bowiem jeden z postulatów dotyczy również szkolenia sędziowskiego.

W piśmie skierowanym do prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka oczekują oni podwyżek ekwiwalentów za sędziowanie meczu, doliczanie do wynagrodzeń stawek za dojazdy na mecze młodzieżowe, coroczne podwyżki ekwiwalentów o stopę inflacji w wysokości 5%. Kolejny postulat to obniżenie kosztów kursów sędziowskich, obecnie kosztuje on 300 zł od kandydata.

 

Sędziowie zapowiedzieli przejście na urlop z dniem 16 marca, w przypadku niespełnienia oczekiwań.

 

Mecz na szczycie IV ligi Zawisza Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz planowany jest na 14 marca, stąd też nie wydaje się zagrożony zaistniałym sporem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów