Jesteś tutaj: HomeSportSędziowie grozą strajkiem – meczów może nie mieć kto sędziować

Sędziowie grozą strajkiem – meczów może nie mieć kto sędziować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport wtorek, 03 marzec 2020 12:10

Dość napięta atmosfera panuje w Kujawsko-Pomorskim Związku – około 100 arbitrów zapowiada, iż jeżeli władze związku nie spełnią ich żądań, to w połowie marca będą się solidarnie urlopować, czyli nie będzie miał kto sędziować meczów. Innymi sędziami ich nie będzie można zastąpić, bowiem jeden z postulatów dotyczy również szkolenia sędziowskiego.

W piśmie skierowanym do prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka oczekują oni podwyżek ekwiwalentów za sędziowanie meczu, doliczanie do wynagrodzeń stawek za dojazdy na mecze młodzieżowe, coroczne podwyżki ekwiwalentów o stopę inflacji w wysokości 5%. Kolejny postulat to obniżenie kosztów kursów sędziowskich, obecnie kosztuje on 300 zł od kandydata.

 

Sędziowie zapowiedzieli przejście na urlop z dniem 16 marca, w przypadku niespełnienia oczekiwań.

 

Mecz na szczycie IV ligi Zawisza Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz planowany jest na 14 marca, stąd też nie wydaje się zagrożony zaistniałym sporem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy