Jesteś tutaj: HomeSportZawisza przegrywa ze Zniczem Pruszków

Zawisza przegrywa ze Zniczem Pruszków

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 11 lipiec 2015 13:15

Grający w rezerwowym składzie piłkarze I-ligowego Zawiszy przegrali w sobotnim sparingu z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:2.

W sobotę trener gospodarzy Mariusz Rumak postanowił dać odpocząć swoim podstawowym piłkarzom i do gry desygnował przede wszystkim juniorów oraz graczy rezerwowych. - Chcieliśmy sprawdzić w dzisiejszym spotkaniu trochę innych zawodników, dlatego postanowiliśmy dać szansę swoim wychowankom - powiedział Rumak po zakończonym sparingu. Dotychczas głównie opiekun Zawiszy stawiał na swoich liderów.

Z pierwszego składu w barwach Zawiszy zobaczyliśmy tylko pozyskanego w przerwie letniej obrońcę Piotra Stawarczyka, Jakuba Smektałę, Damiana Ciechanowskiego oraz w drugiej połowie Kamila Drygasa i napastnika Arkadiusza Gajewskiego. Ten ostatni już w piątej minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy otrzymał kapitalne podanie od Michała Cywińskiego i z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Znicza. Później do głosu doszli goście, którzy w 32. minucie doprowadzili do wyrównania. Ogromne nieporozumienie w szykach obronnych Zawiszy bezlitośnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski.

W drugiej części ponownie mocniej zaatakowali bydgoszczanie, ale to piłkarze Znicza strzelili decydującą bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem Krzysztof Danielewicz otrzymał świetne podanie z boku boiska i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Piłkarze Zawiszy w końcówce mieli swoje okazje, ale w 85. minucie Jakub Łukowski otrzymał świetne podanie na głowę, ale jego strzał z najbliższej odległości fantastycznie wybronił Misztal.

Jeszcze przed sobotnim sparingiem ze Zniczem Pruszków pierwsze zawodowe kontrakty z macierzystym klubem podpisali wychowankowie bydgoskiego zespołu. Byli to młodzieżowcy Dominik Kowalski oraz Kamil Żylski.

Zawisza Bydgoszcz - Znicz Pruszków 1:2 (1:1)

1:0 - Gajewski 5'

1:1 - Wiśniewski 32

1:2 - Danielewicz 70'

Składy:

Zawisza: Damian Węglarz (46' Dominik Kowalski) - Damian Ciechanowski (46' Kamil Drygas), Piotr Stawarczyk, Mateusz Mazalon (46' Tomasz Wełnicki), Jakub Smektała - Maciej Kona (46' Alvarinho), Michał Cywiński (19' Mica), Giorgi Alawerdaszwili (46' Szymon Lewicki), Kamil Żylski (46' Sebastian Kamiński), Jakub Łukowski - Arkadiusz Gajewski.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Makowski, Mysiak, Patryk Kubicki - Maksymilian Banaszewski, Maciej Machalski, Mateusz Stryjewski, Danielewicz, Bartosz Wiśniewski - Przemysław Kita.