Jesteś tutaj: HomeSportDolcan Ząbki skutecznie wypunktował Zawiszę

Dolcan Ząbki skutecznie wypunktował Zawiszę

Napisane przez  Opublikowano w Sport niedziela, 11 październik 2015 18:09

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz mocno rozczarowali w niedzielne popołudnie przegrywając z Dolcanem Ząbki 0:3.

Z pewnością zupełnie inaczej niedzielny pojedynek na szczycie I ligi wyobrażali sobie bydgoscy piłkarze. Zawodnicy Zawiszy przez cały mecz w zasadzie zrobili tylko jedną akcję, po której słaby strzał Smektały bez problemów złapał bramkarz gości. Poza tym niebiesko-czarni praktycznie nie zagrozili bramce przyjezdnych.

Zupełnie inaczej natomiast prezentowali się podopieczni Dariusza Dźwigały. Na dziesięć minut przed przerwą wykorzystali gapiostwo Tomasza Wełnickiego i fatalny błąd wyjścia z bramki rezerwowego bramkarza Damiana Węglarza, który źle obliczył lot piłki. Kilka chwil później napastnicy Dolcanu rozklepali tego dnia bydgoską obronę. Wychowanek Zawiszy Damian Świerblewski podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie debiutujący na ławce trenerskiej gospodarzy Maciej Bartoszek wprowadzał na boisko kolejnych ofensywnych zawodników - Jakuba Łukowskiego oraz Arkadiusza Gajewskiego. Ten manewr nic nie dał, gdyż w żadnym stopniu nie wpłynęło to na poprawę gry gospodarzy.

A goście powinni ten mecz wygrać nawet 6:0, gdyby lepiej zachowywali się pod bramką Zawiszy. Skończyło się na trzech, chociaż dla gospodarzy to i tak najniższy wymiar kary. W ostatnich minutach spotkania po kolejnym fatalnym błędzie bydgoszczan Szymon Matuszek ustalił wynik meczu.

Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 0:3 (0:2)

0:1 - Tarnowski 35'

0:2 - Świerblewski 37'

0:3 - Matuszek 87'

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Tomasz Wełnicki (77' Arkadiusz Gajewski), Blazo Igumanović, Kamil Drygas, Maciej Kona (57' Wasił Panajotow), Jakub Smektała (61' Jakub Łukowski), Mica, Sylwester Patejuk, Szymon Lewicki.

Dolcan Ząbki: Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Kamil Wiktorski, Szymon Sawala, Piotr Petasz, Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Damian Kądzior (89' Adrian Ligenza), Daniel Feruga (79' Daniel Gołębiewski), Damian Świerblewski (87' Michał Bajdur), Igor Sapała.

Żółte kartki: Drygas, Wełnicki, Lewicki, Stawarczyk (Zawisza) oraz Wiktorski, Kądzior (Dolcan).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).