Jesteś tutaj: HomeSportZawisza Bydgoszcz rozbity w Głogowie

Zawisza Bydgoszcz rozbity w Głogowie

Napisane przez  Opublikowano w Sport niedziela, 18 październik 2015 15:01

Piłkarze Zawiszy znowu rozczarowali swoich kibiców. Tym razem zasłużenie przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:3.

Mecz w Głogowie miał dać odpowiedź na jedno pytanie. Czy porażka z Dolcanem Ząbki była tylko wypadkiem przy pracy? - Dopiero to spotkanie pokaże, czy tydzień wcześniej zasłużenie straciliśmy trzy punkty. Brak Kamila Drygasa jeszcze bardziej utrudnia nam sytuację - mówił przed meczem trener gości Maciej Bartoszek.

Po bezbarwnej pierwszej połowie w samej końcówce do ataku ruszyli goście. Tuż przed zejściem do szatni po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela w pole karne piłkę przejął Patejuk, dograł do Wasiła Panajotowa, który przepchnął się przed bramką i z bliska skierował futbolówkę do siatki. Fatalnie w tej sytuacji zachowała się defensywa Chrobrego.

Gdy wydawało się, że po przerwie Zawisza pójdzie za ciosem, to jednak przebudzili się gospodarze, którzy coraz śmielej atakowali bramkę bydgoszczan. Ich akcje skutek przyniosły kilka minut po powrocie na boisko. Świetnie spisał się Marcel Gąsior, który efektownie minął rywali i zagrał do Górskiego. Ten mocnym strzałem pod poprzeczkę z kilku metrów zdobył gola.

Kolejne bramki dla Chrobrego były już tylko kwestią czasu. W 65. minucie Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Byrtek zgrał piłkę, a tę do bramki skierował były zawodnik naszego klubu Michał Ilków-Gołąb. W 70. minucie spotkania wynik tego jednostronnego spotkania ustalił Łukasz Bogusławski.

Za tydzień Zawisza zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)

0:1 - Wasił Panajotow 45+1'

1:1 - Maciej Górski 51'

2:1 - Michał Ilków-Gołąb 65'

3:1 - Łukasz Bogusławski 70'

Składy:

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Bogusławski, Damian Byrtek, Adam Samiec, Dominik Kościelniak (82' Karol Hodowany), Marcel Gąsior (90 +1' Mateusz Hałambiec), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak (61' Wołodymyr Hudyma), Maciej Górski.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Blazo Igumanović, Piotr Stawarczyk, Tomasz Wełnicki (63' Łukasz Nawotczyński), Krzysztof Nykiel, Maciej Kona, Jakub Łukowski (75' Arkadiusz Gajewski), Mica (35' Jakub Smektała), Sylwester Patejuk, Wasił Panajotow, Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Jakub Łukowski, Piotr Stawarczyk, Sylwester Patejuk (Zawisza) oraz Michał Ilków-Gołąb, Wołodymyr Hudyma (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).