Jesteś tutaj: HomeSportBolesna porażka Łuczniczki w Radomiu

Bolesna porażka Łuczniczki w Radomiu

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 30 styczeń 2016 20:53

To nie był udany weekend dla bydgoskich siatkarzy. Zawodnicy Łuczniczki w Radomiu ugrali tylko jednego seta.

Spotkanie w radomskiej hali zapowiadało się ciekawie. Wszak Łuczniczka ostatnio wygrała cztery spotkania z rzędu, a gospodarze po drodze zaliczyli kilka wpadek, po których znaleźli się w tabeli dopiero na siódmym miejscu. Wyrównane spotkanie tylko potwierdziło wyżej postawione tezy.

Jednak podopieczni Piotra Makowskiego tylko w drugim secie potrafili postawić na swoim. W pozostalych musieli uznać wyższość rywali, choć nie obyło się bez walki, chociażby w trzecim secie, kiedy obie drużyny grały na przewagi, choć wcześnij oglądaliśmy zmienny wynik zarówno w jedną i drugą stronę. Najbardziej dramatyczny i najdłuższy trzeci set zakończył się jednak triumfem radomian, ale ci musieli się sporo namęczyć, by skończyć go dopiero po piątej piłce setowej!

W ostatniej partii oglądaliśmy już tylko popis radomskiej drużyny, która łatwo zwyciężyła 25:16. Tym samym bydgoszczanie w tegorocznym sezonie raczej już nie powalczą o czołowe miejsce w PlusLidze.

Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 21:25, 28:26, 25:16)

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Szalpuk, Ostrowski, Pliński, Majstorović (libero) oraz Szczurek, La Cavera, Grobelny

Łuczniczka: Radke, Jarosz, Klinkenberg, Ruciak, Jurkiewicz, Kosok, Żurek (libero) oraz Wolański, Murek, Krzysiek