Jesteś tutaj: HomeSportZawisza nadal w grze o Ekstraklasę

Zawisza nadal w grze o Ekstraklasę

Napisane przez  Opublikowano w Sport niedziela, 20 marzec 2016 22:24

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz nadal liczą się w walce o Ekstraklasę. W niedzielę pokonali u siebie PGE GKS Bełchatów 1:0.

W porównaniu do spotkania pucharowego w Warszawie tym razem postanowił w podstawowym składzie wystawić tylko czterech obrońców, a nie pięciu jak to było podczas potyczki z Legią. Do składu wrócili też tacy zawodnicy jak Blażo Igumanowić oraz Piotr Stawarczyk, a Szymon Lewicki znalazł się na ławce rezerwowych.

Jednak przez pierwsze 70. minut kibice nie obserwowali ciekawego widowiska. Zazwyczaj gra toczyła się w środku boiska, a dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Najlepszą dla bydgoskiego zespołu zmarnował w 35. minucie Kamil Drygas, kiedy piłka po jego strzale uderzyła w dłuższy słupek bramki bełchatowiań. Po drugiej stronie boiska w słupek trafił Cezary Demaniuk.

Emocje zaczeły się w samej końcówce. W 72. minucie  Damian Szymański wbiegł między stoperów Zawiszy Bydgoszcz i uderzył głową z kilku metrów po dośrodkowaniu Łukasza Wrońskiego. W odpowiedzi padł gol dla Zawiszy. Na dziesięć minut przed końcem. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym Sebastian Kamiński zdecydował się na uderzenie z powietrza, a piłka wleciała pod poprzeczkę bramki gości.

Bydgoszczanie powinni to spotkanie wygrać wyżej. Na kilka minut przed końcem Portugalczyk Mica trafił w poprzeczkę z pięciu metrów, a przed bramką Kamińskiego w sytuacji sam na sam Karol Angielski po minięciu kilku obrońców posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Bydgoszczanie po tym zwycięstwie awansowali na trzecie miejsce w tabeli, gdyż swój mecz przegrało Zagłębie Sosnowiec.

Zawisza Bydgoszcz - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

1:0 - Sebastian Kamiński 81'

Składy:

Zawisza: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk, Blazo Igumanović - Maciej Kona, Kamil Drygas (46' Jakub Smektała) - Karol Danielak (61' Szymon Lewicki), Gal Arel (74' Mica), Wasił Panajotow - Karol Angielski.

PGE GKS: Maciej Krakowiak - Lukas Klemenz (84' Alen Ploj), Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban - Patryk Rachwał, Damian Szymański - Łukasz Wroński, Dawid Flaszka (68' Piotr Witasik), Petr Zapalac - Cezary Demianiuk (75' Hieronim Gierszewski).

Żółta kartka: Danielak (Zawisza).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).