Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 październik 2018
wtorek, 23 październik 2018 23:54

Droga Rafała Bruskiego do trzeciej kadencji

Prezentujemy filmowe podsumowanie zmagań kampanijnych prezydenta Rafała Bruskiego, który został wybrany w niedzielę na trzecią kadencję. Bruski uzyskał rekordowy wynik ok. 76 tys. głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Toruń był tym okręgiem, który znacząco wpłynął na układ mandatów w Sejmiku Województwa. Wybory wygrała Koalicja Obywatelska, ale o przewadze w liczbie mandatów zdecydowały wyniki z Torunia. 14 mandatów – KO, 11 mandatów PiS, 4 PSL i 1 SLD.

Opublikowano w Regionalne

PKP SA wraz z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym planują utworzyć spółkę celową, która miałaby zająć się rozbudową węzła kolejowego przy stacji Bydgoszcz – Emilianowo, w kierunku terminalu przeładunkowego drogowo-kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 19:51

Rekordowy wynik Jasiakiewicza

O ile czekamy cały czas na oficjalne wyniki wyborów do sejmiku, to już od dobrej doby znamy je w okręgu nr 1 obejmujący Miasto Bydgoszcz. Wygrał radny Roma Jasiakiewicz uzyskując 26.379, co jest jak na razie rekordem dla tego okręgu. Jasiakiewicz podwoił swój wynik z wyborów w 2014 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 21 miną dwie doby od zakończenia głosowania, a cały czas nie są znane wyniki wyborów do Sejmiku Województwa, które pozwolą zacząć spekulować o ewentualnych koalicjach. Wiemy tylko, że wygrała je według sondażowego badania Koalicja Obywatelska, ale już niekoniecznie w jakim stosunku.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 październik 2018 19:15

Jak wyglądały wybory w powiecie bydgoskim?

W Bydgoszczy wybory pewnie wygrał w I turze Rafał Bruski. Do ponownych głosowań dojdzie natomiast w niektórych podbygoskich gminach, gdzie przed drugą turą bywa dość ciekawie. Sprawdzamy jak wybory wypadły w powiecie bydgoskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 12:41

Jaka będzie nowa Rada Miasta?

Zapewne o nowym składzie Rady Miasta Bydgoszczy pojawi się wiele komentarzy, dzisiaj skupimy się jednak na aspektach statystycznych – blisko 40% składu Rady to będą nowe twarze w porównaniu ze składem z kadencji 2014-2018, z tego 32% to będą debiutanci, którzy z działalnością w samorządzie rozpoczną swoją przygodę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 12:30

Stara, a potem nowa kadencja

Część nowo wybranych radnych otrzymała już potwierdzenie, że będzie zasiadać w samorządach w kadencji 2018-2023, pozostali zapewne ze zdenerwowaniem czekają jeszcze na wyniki wyborów. Zanim złożą ślubowania minie jednak blisko miesiąc. Mamy bowiem dość niespotykaną sytuację.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 październik 2018 12:22

W Radzie Miejskiej bez SLD

Wybory do Rady Miejskiej Inowrocławia wygrało Porozumienie Ryszarda Brejzy, na remis w liczbie mandatów poszedł PiS i Koalicja Obywatelska. Będzie to historyczna Rada Miejska, bo bez udziału radnych SLD.

Opublikowano w Inowrocław

Komentarze

Warte obejrzenia

Jasiakiewicz
Kownacki

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.