Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPolicjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak

Policjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 23 styczeń 2020 17:39
Policjanci dopadli podpalacza. Okazał się nim strażak Ilustracyjne

W ostatnich dniach na terenie gminy Koronowo doszło do kilku podpaleń stodół i pustostanów, poszkodowani straty oszacowali na setki tysięcy złotych. Policjanci po kilku dniach ustalili tożsamość podpalacza, okazał się nim 21-latek, jednocześnie strażak, co wizerunkowo uderza w środowisko koronowskich strażaków.

Bycie strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej jest zajęciem dodatkowym, strażacy otrzymują jedynie ryczałt za udział w akcji gaśniczej. Niekiedy z tego powodu zdarzają się ,,strażacy” celowo wzniecający ogień, aby później wziąć udział w jego gaszeniu. Takie sytuacje uderzają zawsze w wizerunek OSP, ale jak pokazują ustalenia policjantów dochodzi do nich.

 

W sobotę 18 stycznia podlano stodołę w Mąkowarsku, właściciel oszacował straty na 3 tys. złotych. Dzień później podpalono niezamieszkały dom, gdzie wartość strat to 50 tys. zł - Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła kryminalnym na wytypowanie podejrzewanych. Koronowscy policjanci zatrzymali do sprawy dwie osoby. Jedna z nich została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona. Natomiast druga usłyszała zarzuty. 21-latek będzie odpowiadać za uszkodzenie mienia. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne podpalenia na jego koncie. Udowodnili mu łącznie pięć przestępstw. - informuje kom. Przemysław Słomski.

 

Zatrzymanemu zarzuca się też podpalenie w maju drewnianej stodoły co spowodowało straty o wartości 81 tys. zł oraz dwa podpalenia w lipcu i w sierpniu, co spowodować miało straty powyżej 260 tys. zł. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Były już strażak

Do sprawy odniosło się dzisiaj w oświadczeniu OSP w Mąkowarsku, który poinformował, że w momencie zatrzymania 21-latka został on wykreślony z szeregów tej jednostki - Do momentu zatrzymania, Zarząd OSP Mąkowarsko nie posiadał żadnych informacji, wskazujących na możliwość zaistnienia takiej sytuacji, w której działanie jednej osoby mogłoby zhańbić honor strażaka -czytamy w oświadczeniu - Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie podważy zaufania mieszkańców do pełnionej przez nas służby.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu