Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 marzec 2018
sobota, 17 marzec 2018 23:25

,,W jej oczach”

Temperatura na minusie, on skąpo ubrany, na boso, w okrwawionej szacie – w sobotę przez Bydgoszcz przeszła droga krzyżowa ulicami miasta. Celem było pokazanie problemów z jakimi borykają się ludzie młodzi oraz miłosierdzie Boga, który dla zbawienia rodzaju ludzkiego przyjął dobrowolne cierpienie.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 17 marzec 2018 18:27

Ważne trzy punkty Zawiszy w meczu walki

Duże wątpliwości może budzić rozgrywanie meczów na zmarzniętej murawie, przy silnym wietrze i ujemnej temperaturze. W takich warunkach o uraz nie trudno. Piłkarze GLKS Dobrcz i Zawiszy Bydgoszcz sobie jednak pytań o sens gry nie zadawali, ale wybiegli na boisko i pokazali ducha walki. Sam mecz w takich warunkach specjalnie nie mógł się podobać, bowiem warunki nie sprzyjały widowiskowej grze.

Opublikowano w Sport

Od czasu likwidacji kolejki wąskotorowej, po której ciężko znaleźć jakiekolwiek ślady (znane są one właściwie tylko pasjonatom), Koronowo nie posiada połączenia szynowego z Bydgoszczą. Pojawiły się co prawda plany budowy linii kolejowej z Maksymilianowa do Koronowa, ale nie podjęto do tej pory działań na ich urzeczywistnienie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą ,,Want” na wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie prac budowlanych, w ramach remontu mostu drogowego wzdłuż ulicy Mińskiej, nad Kanałem Bydgoskim. Z powodu naruszenia konstrukcji nośnej mostu, ruch drogowy odbywa się w wariancie ograniczonym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

    Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

  • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

    Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas