Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 marzec 2018

Dość duża liczba niebezpiecznych wypadków z udziałem pieszych sprawiła, że w Bydgoszczy rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim właściwego oświetlenia przejść dla pieszych. Prezydenta Rafał Bruski zlecił audyt, po którym pojawiły się pierwsze rekomendację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu do Polski przyleci para 25-letnich małżonków wraz 4 letnią córką. Ich samolot wyląduje w Warszawie, stąd przyjadą jednak do powiatu inowrocławskiego, do Gniewkowa, gdzie zaprosili ich samorządowcy.

Opublikowano w Inowrocław

Podczas XII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie bardzo dobrze zaprezentował się nakielski chór ,,Nadzieja”.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Opublikowano w Regionalne

PESA Bydgoszcz będąc w trakcie restrukturyzacji, szuka nowych zamówień. Jak przyznał w mediach nowy prezes, bydgoska firma nie musi już wygrywać wszystkich przetargów, ale o te ciekawsze zamierza walczyć. W poniedziałek PESA wygrała przetarg na dostawę do 40 tramwajów dla Śląska.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 marzec 2018 11:04

Światopoglądowa wojna o aborcję trwa...

W piątek o godzinie 18 na Starym Rynku odbędzie się ,,Czarny Piątek / Strajk Kobiet. Ma być to odpowiedź na pozytywną opinię sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wobec obywatelskiego projektu ustawy fundacji Kai Godek, zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Środowiska lewicowe, chcą przy okazji zrobić z niej persona non grata nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu