Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 styczeń 2019
sobota, 05 styczeń 2019 00:39

Rok z nowym Torbydem

5 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska Torbyd, nieopodal HSW Łuczniczka. Oficjalna inauguracja przyciągnęła tłumy chcące zobaczyć nowy obiekt. Już w kolejnych dniach można było pójść się poślizgać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Gniezna wyruszyła kilka dni po wybuchu Powstania Wielkopolskiego Kompania Witkowska dowodzona przez kpt. Pawła Cymsa. W kolejnych dniach wyzwalali oni spod niemieckiego jarzma kolejne kujawskie miasta. 5 stycznia decyzja o ataku kpt. Cymsa kończy się wyzwoleniem Inowrocławia. Jutro Inowrocław będzie świętował setną rocznicę wyzwolenia.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 04 styczeń 2019 15:15

W Inowrocławiu zima zaskoczyła drogowców

W czwartek wieczorem w Inowrocławiu spadł śnieg, jednocześnie notowano ujemne temperatury. Na inowrocławskich ulicach zrobiło się ślisko, pojawiło się wiele zarzutów, iż drogowcy sobie z tą sytuacją nie poradzili.

Opublikowano w Inowrocław

W pierwszych dniach stycznia 1919 roku duża część Kujaw powróciła do Polski, za sprawą działań Powstania Wielkopolskiego. Dzisiaj społeczność kruszwicka oddała część uczestnikom tego zrywu.

Opublikowano w Kruszwica

Tradycją się stało, że w Bydgoszczy w Święto Objawienia Pańskiego przechodzi Orszak Trzech Króli, w którym chętnie uczestniczą całe rodziny. Będzie to już VI Bydgoski Orszak, ponownie obecny będzie również wielbłąd, który stanowi atrakcję szczególnie dla dzieci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy znoszące dzierżawę wieczystą, na rzecz przekształcenia mieszkań w prawo własności. W praktyce celem nowych przepisów jest uwłaszczenie Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

    Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

    Etykiety: Piotr Całbecki
  • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

    Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas