Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 styczeń 2019
sobota, 05 styczeń 2019 00:39

Rok z nowym Torbydem

5 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska Torbyd, nieopodal HSW Łuczniczka. Oficjalna inauguracja przyciągnęła tłumy chcące zobaczyć nowy obiekt. Już w kolejnych dniach można było pójść się poślizgać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Gniezna wyruszyła kilka dni po wybuchu Powstania Wielkopolskiego Kompania Witkowska dowodzona przez kpt. Pawła Cymsa. W kolejnych dniach wyzwalali oni spod niemieckiego jarzma kolejne kujawskie miasta. 5 stycznia decyzja o ataku kpt. Cymsa kończy się wyzwoleniem Inowrocławia. Jutro Inowrocław będzie świętował setną rocznicę wyzwolenia.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 04 styczeń 2019 15:15

W Inowrocławiu zima zaskoczyła drogowców

W czwartek wieczorem w Inowrocławiu spadł śnieg, jednocześnie notowano ujemne temperatury. Na inowrocławskich ulicach zrobiło się ślisko, pojawiło się wiele zarzutów, iż drogowcy sobie z tą sytuacją nie poradzili.

Opublikowano w Inowrocław

W pierwszych dniach stycznia 1919 roku duża część Kujaw powróciła do Polski, za sprawą działań Powstania Wielkopolskiego. Dzisiaj społeczność kruszwicka oddała część uczestnikom tego zrywu.

Opublikowano w Kruszwica

Tradycją się stało, że w Bydgoszczy w Święto Objawienia Pańskiego przechodzi Orszak Trzech Króli, w którym chętnie uczestniczą całe rodziny. Będzie to już VI Bydgoski Orszak, ponownie obecny będzie również wielbłąd, który stanowi atrakcję szczególnie dla dzieci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy znoszące dzierżawę wieczystą, na rzecz przekształcenia mieszkań w prawo własności. W praktyce celem nowych przepisów jest uwłaszczenie Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu