Jesteś tutaj: HomeInowrocławByły kierownik IKS Solino naraził firmę na ponad milionową stratę

Były kierownik IKS Solino naraził firmę na ponad milionową stratę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 luty 2023 09:06
Były kierownik IKS Solino naraził firmę na ponad milionową stratę Fot: KPP Inowrocław

26-latek pracujący w inowrocławskiej spółce kupował na jej rzecz sprzęt elektroniczny, który następnie sprzedawał, czyli można powiedzieć okradał pracodawcę. Ten proceder został jednak ujawniony przez policjantów, w piątek 26-latka w Szczecinie zatrzymali policjanci. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

- Podczas gromadzenia materiałów dowodowych policjanci ustalili, że mężczyzna zatrudniony w firmie zajmował się składaniem zamówień na sprzęt w postaci między innymi: telefonów, komputerów, laptopów, tabletów oraz monitorów. Choć sprzęt trafiał do firmy, to mężczyzna dalej nim obracał. Sprzedawał go przez portale społecznościowe. By ukryć swój proceder fałszował faktury, wykazując na nich zakup zupełnie innego asortymentu. Swoją działalnością naraził firmę i te, które sprzedawały towar, na straty ponad milion i 300 000 złotych. Pieniądze z oszusta przeznaczał na rozrywkę, podróże i zakupy – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

 

W czasie prowadzenia tego procederu mężczyzna mieszkał w Inowrocławiu, w ostatnim czasie jednak się wyprowadził, przez co ustalenie jego miejsca przebywania było utrudnione. Policjanci ostatecznie jednak ustalili, że przebywa w województwie zachodniopomorskim. Z uwagi na obawę, że może utrudniać śledztwo zawnioskowano o jego tymczasowy 3-miesięczny areszt na co zgodził się sąd.

 

Radni PO chcą wyjaśnień

- Mamy konkretne pytania do Zarządu spółki. Trudno nam sobie wyobrazić, żeby pracownik, który tego dokonał był jedyną osobą, która takie faktury akceptowała. Pojawia się pytanie czy ktokolwiek z zarządu te wydatki akceptował? Czy kodeks etyki obowiązujący w spółkach PKN Orlen, który nakłada obowiązek zgłaszania nieetycznego zachowania pracowników był przestrzegany w ciągu ostatnich lat, czy też nie? Kto odpowiada za to, że tak późno wykryto ten proceder i pozwolono na kradzież 1,5 mln. zł ze spółki skarbu państwa - pyta radny Jacek Bętkowski z Koalicji Obywatelskiej.

 

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino" informują, że są w tej sprawie stroną pokrzywdzoną - Zarząd Solino S.A. skutecznie wykrył nieprawidłowości w Spółce i niezwłocznie powiadomił organy ścigania w październiku 2022 r. Dzięki dobrej współpracy Spółki Solino S.A. z Prokuraturą i Policją udało się zatrzymać podejrzanego, który podszywając się pod Spółkę wyłudził towar oraz spowodował szkodę w mieniu zewnętrznych podmiotów - inofrmuje nas rzecznik prasowy Solino Damian Polak.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu