Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 luty 2024

Dobiega końca rekordowa długa kadencja prezydenta Rafała Bruskiego, która trwa już 5 i pół roku. Zanim kampania wyborcza rozpocznie się na dobre jest to dobry moment, aby podsumować ten czas. Nasza subiektywna ocena pracy włodarza to 4.

Opublikowano w Bydgoszcz

В четвер, наприкінці прес-конференції в Брюсселі Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що було прийнято рішення про створення Спільного центру НАТО-Україна з питань аналітики, тренувань та освіти, який базуватиметься в Бидгощі.

Na zakończenie czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że zapadła decyzja w sprawie utworzenia Wspólnego Centrum Analiz, Szkoleń i Edukacji NATO-Ukraina, którego siedzibą będzie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Warszawie minister rolnictwa Czesław Siekierski spotkał się z delegacjami rolników z całej Polski. Rolnicy mówili o swoich problemach, minister wykazywał się zrozumieniem, ale było to głównie wysłuchanie wzajemnych racji, z tego też powodu do końca lutego – zanim ruszą konkretne prace polowe, można się spodziewać protestów. Aktualny wydaje się też wtorkowy – kolejny protest w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 15 luty 2024 15:38

RyanAir chce ponad 33 mln zł

Po kilkukrotnym przesuwaniu terminu - otwarty został przetarg na promocję województwa w liniach lotniczych, nie ma się co oszukiwać, że nie chodzi tutaj jednak typowo o reklamę, co jest to formuła ukrytego dotowania linii lotniczych. RyanAir zaoferował kwotę ponad 33,2 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

22 grudnia funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia przestał pełnił Marek Słabiński, zadanie to powierzono natomiast Wojciechowi Piniewskiemu. Słabiński uważa, że został odwołany nielegalnie, bowiem nie przewidują tego przepisy prawa. Musiało minąć półtora miesiąca, aby stanowisko w tej sprawie zabrało MSWiA.

Opublikowano w Inowrocław

- Myślę, że wszyscy mamy poczucie, że oczekiwania społeczne nie są spełnione – mówił w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej sytuacji hali targowej, wiceprezydent Łukasz Krupa. Na spotkaniach z władzami miasta operator hali miał przyznać się do błędów zarządczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur są przesłanki, aby podejrzewać, że funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach stosują wobec skazanych przemoc fizyczną i psychiczną. Te przypuszczenia skłoniły Helsińską Fundację Praw Człowieka do podjęcia interwencji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu