Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 luty 2024

PKP PLK podpisały wartą około 40 mln zł umowę na modernizację układu kolejowego w Fordonie – przystanek Bydgoszcz Fordon po przebudowie stanie się znowu stacją kolejową (został on zdegradowany w 1997 roku do roli przystanku), powstanie też nowy przystanek Stary Fordon oraz mijanka, która pozwoli zwiększyć przepustowość linii Bydgoszcz Wschód – Fordon – Kowalewo Pomorskie. Inwestycje te na pewno poprawią możliwości infrastrukturalne w Fordonie – żeby to jednak miało sens muszą jeździć pociągi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca stycznia miały czas samorządy, aby uchwalić budżety na rok bieżący – w przypadku Inowrocławia udało się to w poniedziałek 29 stycznia, czyli zdążono w terminie, choć można by napisać, że w ostatnim czasie inowrocławscy samorządowcy nadrobili opóźnienia. W poprzednich latach budżet uchwalano przed końcem roku.

Opublikowano w Inowrocław

- Konsekwencję tych chorób naczyniowych są poważne – skutkują amputacjami, ograniczeniem jakości życia, ale też prowadzą do śmierci. Ta śmiertelność w takich zaawansowanych postać jest bardzo wysoka. O tym się powszechnie nie mówi – mówi w rozmowie z nami dr Michał Molski, specjalizujący się we flebologii, będący także dyrektorem szpitala Eskulap w Osielsku. W rozmowie poruszamy też problematykę, na ile trzeba mieć pieniądze, aby być leczonym w szpitalach prywatnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Bydgoszcz Informuje”, czy ,,Kujawy-Pomorze INFO” na pierwszy rzut oka mogą przypominać niezależne media, roli prasy jednak nie pełnią bowiem pierwszy tytuł redagują urzędnicy z bydgoskiego ratusza, a drugi spółka Samorządu Województwa. Rolą prasy jest kontrola władzy – w tym wypadku redagujący wystawiają jedynie laurkę swoim przełożonym, pomijając wszystko co dla nich jest negatywne. Wydawcy od dawna tego typu wydawnictwa, które wydawane są w całej Polsce uważają za patologię, problem dostrzega też minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Opublikowano w Regionalne

Od listopada po Moście Fordońskim nie jeżdżą tramwaje, dodatkowo kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami – spowodowane jest to osunięciem się nasypu, co nastąpiło podczas budowy infrastruktury dla kanalizacji deszczowej. Wykonawca inwestycji kanalizacyjnej WUPRINŻ, na swój koszt rozpoczął naprawę osuwiska.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 luty 2024 06:12

Ulica Kręta pozostaje

Był plan, aby w środę radni głosowali nad zmianą nazwy ulicy Krętej na Jazzową, co miało być swego rodzaju hołdem dla działającego przy niej od ponad 30 lat klubu Eljazz. Ten pomysł oburzył jednak regionalistów, którzy mówili o 170 letniej tradycji nazwy Krętej. Prezydent punkt wycofał z porządku obrad, wszystko wskazuje na to, że bez dyskusji na Radzie Miasta inicjatywa upadla.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu