Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

W tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 12:11

W środę odbędzie się dodatkowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zaopiniują nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Można powiedzieć, że będą to właściwie stare taryfy, bowiem wysokość opłat pozostanie na stałym poziomie.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wnioskują do Rady Miasta Bydgoszczy o utrzymanie taryf z 2017 roku w roku 2018. Cena za dostarczenie metra sześciennego wody nadal ma wynosić 5 zł i 15 groszy. Jeżeli chodzi o odprowadzenie metra sześciennego ścieków, opłata wyniesie 5,27 zł.

 

MWiK szacuje swoje przychody z tytułu tych taryf na poziomie 174,9 mln zł. Jednocześnie wodociągi z tytułu podatku od nieruchomości będą musiały zapłacić budżetowi miasta 26,1 mln zł.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczynają realizację wartego ponad 200 mln zł programu rozbudowy kanalizacji deszczowej, która obecnie jest mało wydolna, przez co dochodzi niekiedy do zalania ulic po obfitszych opadach. Projekt ten w kwocie bliskiej 130 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

 

Radni mają prawo odrzucić proponowane przez MWiK taryfy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

 • Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

  Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.