Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

W tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 12:11

W środę odbędzie się dodatkowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zaopiniują nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Można powiedzieć, że będą to właściwie stare taryfy, bowiem wysokość opłat pozostanie na stałym poziomie.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wnioskują do Rady Miasta Bydgoszczy o utrzymanie taryf z 2017 roku w roku 2018. Cena za dostarczenie metra sześciennego wody nadal ma wynosić 5 zł i 15 groszy. Jeżeli chodzi o odprowadzenie metra sześciennego ścieków, opłata wyniesie 5,27 zł.

 

MWiK szacuje swoje przychody z tytułu tych taryf na poziomie 174,9 mln zł. Jednocześnie wodociągi z tytułu podatku od nieruchomości będą musiały zapłacić budżetowi miasta 26,1 mln zł.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczynają realizację wartego ponad 200 mln zł programu rozbudowy kanalizacji deszczowej, która obecnie jest mało wydolna, przez co dochodzi niekiedy do zalania ulic po obfitszych opadach. Projekt ten w kwocie bliskiej 130 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

 

Radni mają prawo odrzucić proponowane przez MWiK taryfy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.