Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

W tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 12:11

W środę odbędzie się dodatkowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zaopiniują nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Można powiedzieć, że będą to właściwie stare taryfy, bowiem wysokość opłat pozostanie na stałym poziomie.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wnioskują do Rady Miasta Bydgoszczy o utrzymanie taryf z 2017 roku w roku 2018. Cena za dostarczenie metra sześciennego wody nadal ma wynosić 5 zł i 15 groszy. Jeżeli chodzi o odprowadzenie metra sześciennego ścieków, opłata wyniesie 5,27 zł.

 

MWiK szacuje swoje przychody z tytułu tych taryf na poziomie 174,9 mln zł. Jednocześnie wodociągi z tytułu podatku od nieruchomości będą musiały zapłacić budżetowi miasta 26,1 mln zł.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczynają realizację wartego ponad 200 mln zł programu rozbudowy kanalizacji deszczowej, która obecnie jest mało wydolna, przez co dochodzi niekiedy do zalania ulic po obfitszych opadach. Projekt ten w kwocie bliskiej 130 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

 

Radni mają prawo odrzucić proponowane przez MWiK taryfy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.