Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

W tym tygodniu radni zajmą się taryfami wodnokanalizacyjnymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2017 12:11

W środę odbędzie się dodatkowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której radni zaopiniują nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Można powiedzieć, że będą to właściwie stare taryfy, bowiem wysokość opłat pozostanie na stałym poziomie.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wnioskują do Rady Miasta Bydgoszczy o utrzymanie taryf z 2017 roku w roku 2018. Cena za dostarczenie metra sześciennego wody nadal ma wynosić 5 zł i 15 groszy. Jeżeli chodzi o odprowadzenie metra sześciennego ścieków, opłata wyniesie 5,27 zł.

 

MWiK szacuje swoje przychody z tytułu tych taryf na poziomie 174,9 mln zł. Jednocześnie wodociągi z tytułu podatku od nieruchomości będą musiały zapłacić budżetowi miasta 26,1 mln zł.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja rozpoczynają realizację wartego ponad 200 mln zł programu rozbudowy kanalizacji deszczowej, która obecnie jest mało wydolna, przez co dochodzi niekiedy do zalania ulic po obfitszych opadach. Projekt ten w kwocie bliskiej 130 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

 

Radni mają prawo odrzucić proponowane przez MWiK taryfy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.