Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Tordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 22:16

Tysiące bydgoszczan przyszły w piątkowy wieczór na otwarcie ,,Torbydu”. Konstrukcję przypominającą sopel lodu zaprojektowała architekt Magdalena Brzezińska, która od prezydenta Bydgoszczy otrzymała pamiątkowe łyżwy figurowe. Dla przybyłych przygotowano pokaz laserów oraz pokazy tańca na lodzie.

 

- 14 lat – przez taki okres nie było w Bydgoszczy lodowiska. Myślę, że spora część z państwa pamięta to lodowisko, które było po drugiej strony Brdy. Dzieci pewnie tego nie pamiętają, widzę sporo młodych, którzy nie mieli okazji do uprawiania łyżwiarstwa czy też hokeja – mówił prezydent Rafał Bruski - Państwa obecność pokazuje, że decyzja, która zapadła 3 lata temu, czy przeze mnie, czy też przez radnych Rady Miasta Bydgoszczy była potrzebna. Niech to lodowisko nam wszystkim jak najdłużej służy.

 

Wystąpienie prezydenta zakłócali kibice Zawiszy wznosząc okrzyki ,,Grabarz Zawiszy” oraz ,,Gdzie masz Osucha”. Następnie reprezentant firmy Alstal, która wybudowała nowy ,,Torbyd” przekazał prezydentowi symboliczne klucze do tej konstrukcji.

 

 

 

Piątek był dniem, w którym bydgoszczanie mieli możliwość zwiedzenia ,,Torbydu” od środka. Z tej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób. Od soboty będzie można już normalnie przyjeść pojeździć na łyżwach. W ten weekend z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie – dodatkowo w tą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć tej umiejętności.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Więcej materiałów filmowych do obejrzenia: Z otwarcia Torbydu (wideo)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Grom Więcbork - Zawisza

  Ostatni mecz Zawiszy Bydgoszcz o punkty w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Gra toczyła się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

 • Wielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

  W ostatniej kolejce V ligi w tym roku Grom Więcbork podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze w tym sezonie plasują się w końcówce tabeli, ale w konfrontacji z rywalem chcieli się pokazać jak najlepiej, co sprawiło iż emocje temu spotkaniu towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

 • Całbecki marszałkiem. Wygrał z Dombrowiczem

  W poniedziałek odbyła się I sesja sejmiku kadencji 2018-2023, w czasie której dokonano wyboru Zarządu Województwa oraz prezydium Sejmiku Województwa. Praktycznie został zrealizowany scenariusz jaki ustalono przy podpisywaniu porozumienia koalicyjnego PO i PSL. Do różnicy zdań doszło natomiast wśród bydgoskich radnych.

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.