Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Tordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 22:16

Tysiące bydgoszczan przyszły w piątkowy wieczór na otwarcie ,,Torbydu”. Konstrukcję przypominającą sopel lodu zaprojektowała architekt Magdalena Brzezińska, która od prezydenta Bydgoszczy otrzymała pamiątkowe łyżwy figurowe. Dla przybyłych przygotowano pokaz laserów oraz pokazy tańca na lodzie.

 

- 14 lat – przez taki okres nie było w Bydgoszczy lodowiska. Myślę, że spora część z państwa pamięta to lodowisko, które było po drugiej strony Brdy. Dzieci pewnie tego nie pamiętają, widzę sporo młodych, którzy nie mieli okazji do uprawiania łyżwiarstwa czy też hokeja – mówił prezydent Rafał Bruski - Państwa obecność pokazuje, że decyzja, która zapadła 3 lata temu, czy przeze mnie, czy też przez radnych Rady Miasta Bydgoszczy była potrzebna. Niech to lodowisko nam wszystkim jak najdłużej służy.

 

Wystąpienie prezydenta zakłócali kibice Zawiszy wznosząc okrzyki ,,Grabarz Zawiszy” oraz ,,Gdzie masz Osucha”. Następnie reprezentant firmy Alstal, która wybudowała nowy ,,Torbyd” przekazał prezydentowi symboliczne klucze do tej konstrukcji.

 

 

 

Piątek był dniem, w którym bydgoszczanie mieli możliwość zwiedzenia ,,Torbydu” od środka. Z tej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób. Od soboty będzie można już normalnie przyjeść pojeździć na łyżwach. W ten weekend z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie – dodatkowo w tą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć tej umiejętności.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Więcej materiałów filmowych do obejrzenia: Z otwarcia Torbydu (wideo)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.