Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Tordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 22:16

Tysiące bydgoszczan przyszły w piątkowy wieczór na otwarcie ,,Torbydu”. Konstrukcję przypominającą sopel lodu zaprojektowała architekt Magdalena Brzezińska, która od prezydenta Bydgoszczy otrzymała pamiątkowe łyżwy figurowe. Dla przybyłych przygotowano pokaz laserów oraz pokazy tańca na lodzie.

 

- 14 lat – przez taki okres nie było w Bydgoszczy lodowiska. Myślę, że spora część z państwa pamięta to lodowisko, które było po drugiej strony Brdy. Dzieci pewnie tego nie pamiętają, widzę sporo młodych, którzy nie mieli okazji do uprawiania łyżwiarstwa czy też hokeja – mówił prezydent Rafał Bruski - Państwa obecność pokazuje, że decyzja, która zapadła 3 lata temu, czy przeze mnie, czy też przez radnych Rady Miasta Bydgoszczy była potrzebna. Niech to lodowisko nam wszystkim jak najdłużej służy.

 

Wystąpienie prezydenta zakłócali kibice Zawiszy wznosząc okrzyki ,,Grabarz Zawiszy” oraz ,,Gdzie masz Osucha”. Następnie reprezentant firmy Alstal, która wybudowała nowy ,,Torbyd” przekazał prezydentowi symboliczne klucze do tej konstrukcji.

 

 

 

Piątek był dniem, w którym bydgoszczanie mieli możliwość zwiedzenia ,,Torbydu” od środka. Z tej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób. Od soboty będzie można już normalnie przyjeść pojeździć na łyżwach. W ten weekend z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie – dodatkowo w tą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć tej umiejętności.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Więcej materiałów filmowych do obejrzenia: Z otwarcia Torbydu (wideo)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.