Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Tordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 22:16

Tysiące bydgoszczan przyszły w piątkowy wieczór na otwarcie ,,Torbydu”. Konstrukcję przypominającą sopel lodu zaprojektowała architekt Magdalena Brzezińska, która od prezydenta Bydgoszczy otrzymała pamiątkowe łyżwy figurowe. Dla przybyłych przygotowano pokaz laserów oraz pokazy tańca na lodzie.

 

- 14 lat – przez taki okres nie było w Bydgoszczy lodowiska. Myślę, że spora część z państwa pamięta to lodowisko, które było po drugiej strony Brdy. Dzieci pewnie tego nie pamiętają, widzę sporo młodych, którzy nie mieli okazji do uprawiania łyżwiarstwa czy też hokeja – mówił prezydent Rafał Bruski - Państwa obecność pokazuje, że decyzja, która zapadła 3 lata temu, czy przeze mnie, czy też przez radnych Rady Miasta Bydgoszczy była potrzebna. Niech to lodowisko nam wszystkim jak najdłużej służy.

 

Wystąpienie prezydenta zakłócali kibice Zawiszy wznosząc okrzyki ,,Grabarz Zawiszy” oraz ,,Gdzie masz Osucha”. Następnie reprezentant firmy Alstal, która wybudowała nowy ,,Torbyd” przekazał prezydentowi symboliczne klucze do tej konstrukcji.

 

 

 

Piątek był dniem, w którym bydgoszczanie mieli możliwość zwiedzenia ,,Torbydu” od środka. Z tej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób. Od soboty będzie można już normalnie przyjeść pojeździć na łyżwach. W ten weekend z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie – dodatkowo w tą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć tej umiejętności.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Więcej materiałów filmowych do obejrzenia: Z otwarcia Torbydu (wideo)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.