Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Tordbyd odrodził się po drugiej stronie rzeki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 22:16

Tysiące bydgoszczan przyszły w piątkowy wieczór na otwarcie ,,Torbydu”. Konstrukcję przypominającą sopel lodu zaprojektowała architekt Magdalena Brzezińska, która od prezydenta Bydgoszczy otrzymała pamiątkowe łyżwy figurowe. Dla przybyłych przygotowano pokaz laserów oraz pokazy tańca na lodzie.

 

- 14 lat – przez taki okres nie było w Bydgoszczy lodowiska. Myślę, że spora część z państwa pamięta to lodowisko, które było po drugiej strony Brdy. Dzieci pewnie tego nie pamiętają, widzę sporo młodych, którzy nie mieli okazji do uprawiania łyżwiarstwa czy też hokeja – mówił prezydent Rafał Bruski - Państwa obecność pokazuje, że decyzja, która zapadła 3 lata temu, czy przeze mnie, czy też przez radnych Rady Miasta Bydgoszczy była potrzebna. Niech to lodowisko nam wszystkim jak najdłużej służy.

 

Wystąpienie prezydenta zakłócali kibice Zawiszy wznosząc okrzyki ,,Grabarz Zawiszy” oraz ,,Gdzie masz Osucha”. Następnie reprezentant firmy Alstal, która wybudowała nowy ,,Torbyd” przekazał prezydentowi symboliczne klucze do tej konstrukcji.

 

 

 

Piątek był dniem, w którym bydgoszczanie mieli możliwość zwiedzenia ,,Torbydu” od środka. Z tej możliwości skorzystało kilka tysięcy osób. Od soboty będzie można już normalnie przyjeść pojeździć na łyżwach. W ten weekend z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie – dodatkowo w tą sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach, dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nabyć tej umiejętności.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Więcej materiałów filmowych do obejrzenia: Z otwarcia Torbydu (wideo)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.